ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

پروژه ساخت يک ميليون مسکن مي تواند اقتصاد راکد کشور را به جريان اندازد/ افزايش اشتغال با ساخت مسکن در مجاورت شهرک هاي صنعتي

رئيس اتحاديه درودگران و مبل سازان تهران با اشاره به وعده دولت مبني بر ساخت يک ميليون مسکن در سال اظهار داشت: اين وعده در صورت عملياتي شدن مي تواند يکي از بزرگترين پروژهاي اشتغال زايي در کشور باشد و نه تنها کارگران و کارمندان، بلکه توليدکنندگان، توزيع کنندگان، سازندگان و فروشندگان در اين عرصه مشغول و چرخه اقتصادي رونق مي يابد.

به گزارش ساخت و ساز آنلاین: عليرضا عباسي، رئيس اتحاديه درودگران و مبل سازان تهران گفت: توليدکنندگان مشغول در صنوف اتحاديه دوردگران مي توانند در حوزه ساخت کمدهاي ديواري، کابينت ها و درب هاي چوبي در پروژه هاي مسکوني مشارکت کنند و قطعا راه اندازي اين پروژه مي تواند خوني را در رگ هاي اقتصاد راکد کشور به جريان بيناندازد .

وي يکي از مکان هاي ساخت پروژه ها را نزديک شهرک هاي صنعتي پيشنهاد داده و تصريح کرد: تمامي شهرک هاي صنعتي از محل شهرها بسيار دور هستند و چه بسيار افراد که مي توانند به نسبت تخصص و علاقه اي که دارند در اين شهرک ها مشغول به کار شوند؛ اما به دليل دوري محل زندگي به اين شهرک ها و سختي تردد نمي توانند فعاليت کنند. اگر پروژه ‎ها در نزديکي شهرک هاي صنعتي ساخته شود مي توان نيروي کار را از همان محل ها تامين کرد، تا تردد نيز آسان تر و هزينه هاي شهري کاهش يابد، از آلودگي هاي آلاينده ها و صوتي وسايل نقليه نيز جلوگيري به عمل آيد.

وي ساخت اصولي و طبق شهرسازي را از جمله قوانين اصلي در ساخت و ساز دانسته و پيشنهاد داد: اگر پروژه ها طبق اصول شهرسازي مانند منطقه نارمک و شهرک غرب در تهران ساخته شود در زيبا سازي شهر، خيابان بندي ها و دسترسي هاي آسان به تردد هاي شهري بسيار موثر خواهد بود .

عباسي در خصوص نظارت دستگاه هاي ناظر بر عملکرد واردکننده هاي مواد اوليه در ساخت انواع چوب بيان داشت: از سازمان ها و دستگاه هايي که تحت نظارت دولت تمرکزشان بر نظارت بر واردکنندگان است مي خواهم تا بر عملکرد واردکنندگان بيشتر نظارت کنند تا بتوانيم مواد اوليه را با قيمت مناسب به دست توليدکنندگان برسانيم.

وي تاکيد کرد: در مجموع اين قواعد و اصول اگر صحيح اجرا شود مي تواند در قيمت محصولات توليدي بسيار موثر و منجر به توليد با قيمت ارزان تر شود که تماماً به نفع مصرف کننده خواهد بود. اتحاديه آماده همکاري در تمامي مراحل با دولت است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x