ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

وعده رياست جمهوري براي ساخت يک ميليون مسکن در سال؛ پروژه اي عظيم/ کمبود مواد اوليه و هزينه هاي سربار توليد؛ مانع توليد انبوه شده است

رئيس اتحاديه تزئينات داخلي ساختمان تهران وعده بزرگ رياست جمهوري مبني بر ساخت يک ميليون مسکن در سال را پروژه اي عظيم دانسته و تاکيد کرد: اعضا و فعالان اين صنف تا جايي که توان داشته باشند قطعاً تلاش خواهند کرد با تامين کالاهاي مورد نياز اين پروژه در حوزه فعاليت خود مانند کاغذ ديواري، انواع پرده ها و کفپوش هاي مختلف نقش پررنگي در تحقق اين گام بزرگ را ايفا کنند.

به گزارش ساخت و ساز آنلاین: بهروز ميلاني، رئيس اتحاديه تزئينات داخلي ساختمان تهران گفت: کالاهاي اين حوزه، بخشي در کشور توليد و بخشي ديگر از خارج وارد مي شود. توليدات داخلي تا حدي مي تواند جوابگو باشد آن هم نه به دليل عدم پتانسيل و ظرفيت؛ بلکه توليدکنندگان ايراني سال هاست در حوزه هاي مختلف با سرمايه گذاري و خريد دستگاه هاي عظيم و ساخت کارگاه ها و کارخانجات بزرگ و کوچک تلاش کردند تا سهم خوبي در کشور به عنوان توليدکننده و مجري اشتغال زايي ايجاد کنند؛ اما متاسفانه کمبود مواد اوليه و مشکلاتي از اين قبيل مانع توليد انبوه شده است.

وي در ادامه تصريح کرد: رفع موانع توليد و وارداتبموقع و به اندازه کافي مواد اوليه مي تواند براي توليد انبوه و استفاده از ظرفيت هاي واقعي از جمله کارگران مشتاق کار، دستگاه ها و ماشين آلات آماده و توليدکنندگاني که هم و غم شان راه اندازي توليدات شان است، کمک دولت باشد. اما اکنون کارگاه ها تنها با يک سوم ظرفيت خود کار مي کنند.

وي ادامه داد: به طور مثال يک دستگاه توليد کاغذ ديواري زماني که روشن مي شود مي تواند تا پايان شب بي وقفه کار و توليد کند؛ اما متاسفانه به دليل کمبود مواد اوليه تنها چند ساعت روشن و مابقي ساعت خاموش مي شود. اين شرايط در توليد يک رنگ و يک نقش اختلالاتي را ايجاد مي کند به طوريکه باعث تغيير رنگ در توليد مشابه و ديگر اختلالات مي شود.اين تغييرات و ا ختلافات در يک مدل توليد، منجر به ضايعات مي شود که در اصل زيان به مواد اوليه و هدر رفت نيروي انساني و … است؛ لذا برطرف شدن مشکلات واردات مواد اوليه از مهمترين ضرورت هاست که دولت محترم مي تواند در اين زمينه تدابير لازم را بينديشد.

ميلاني در ادامه با بررسي اختلاف قيمت توليدات داخلي و واردات کالاي خارجي گفت: هزينه هاي سربار توليد در کشور براي توليدکننده بقدري زياد است که کالاهاي خارجي وارداتي براحتي مي تواند به دليل قيمت مناسب، نظر خريدار را تغيير داده و به سوي خود جلب کند. هر چه توليدکننده داخلي زحمت بکشد و تلاش کند از آنجا که نمي تواند از برخي از هزينه ها جلوگيري کند، توليدش بر مبناي قيمت کالاهاي خارجي نمي تواند رقابت کند در نتيجه هم سرخورده از توليد مي شود و هم سرمايه اش نابود و کارگرانش بيکار مي شوند.

رئيس اتحاديه تزئينات داخلي ساختمان تهران در پايان تصريح کرد: دولتمردان با حمايت از توليدکننده داخلي مي توانند موجب ارز آوري، اشتغالزايي و رونق اقتصادي در کشور شود. ما توانمند هستيم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x