ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

عملياتي شدن وعده هاي دولت نيازمند آماده سازي بسترهاي مورد نياز صنايع/ مشورت با صاحبان مشاغل صنفي از بروز بسياري از چالش ها جلوگيري مي کند

رئيس اتحاديه فروشندگان ميخ و قفل و لولا تهران در خصوص عملياتي شدن وعده هاي دولت در ساخت يک ميليون واحد مسکوني در سال بيان داشت: راه اندازي صنعت ساختمان کمک شاياني به راه اندازي صنعت و اقتصاد کشور خواهد کرد. از آنجايي که اين صنعت به صنايع زيادي وابسته است و اشباع کالا و لوازم قطعاً لازم و ضروري است؛ پس قطعاً بايد بسترهاي مناسب و لازم براي به ثمر رسيدن پروژه ها آماده گردد، بستر هايي که با تمامي سازمان ها و ارگان ها و نيازهاي صنايع ديگر و براي توليدات کالا ها نياز داريم .

به گزارش ساخت و ساز آنلاین: امير نجارشريفي، رئيس اتحاديه فروشندگان ميخ و قفل و لولا تهران با اشاره به تامين کالاهاي صنف متبوع خود براي اين پروژه عظيم تصريح کرد: تمامي کالاهاي صنف فروشندگان ميخ و قفل و لولا با توجه به اين که در مراحل پاياني در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرد، بايد منتظر راه اندازي، ساخت و مراحل تحويل باشيم تا کالاهاي موجود به فروش و استفاده قرار گيرد، البته در برخي از کالاها در حال حاضر کاملا اشباع هستيم و در داخل توليد مي شود اما برخي مانند سيلندر ها و مغزي هاي قفل هاي رايج از خارج خصوصاً چين تامين مي شود.

وي ادامه داد: نکته اي که بايد در اين پروژه عظيم در نظر داشت، بکارگيري تجربيات قبل است تا منجر به خسارت و اتلاف سرمايه نگردد. در پروژه مسکن مهر، بسياري از افراد پس از تحويل ملک مبادرت به تعويض تمامي قفل ها، مغزي ها، دستگيره ها و .. منازل خود کردند. متاسفانه استفاده کاربران سازنده از کالاهاي فاقد استاندارد و يا ضعيف باعث مي شود در زمان کوتاهي به دليل بي کيفيت بودن، کالا خراب شده و صاحبخانه مجدد آن را تعويض کند. اگر تهيه اين نوع ابزار را از هزينه تحويل کم و به عهده خريدار بگذارند نه تنها سليقه سازنده اعمال نمي شود؛ بلکه از اتلاف سرمايه کشور و مواد اوليه اي که در ساخت اين محصولات هزينه مي شود نيز جلوگيري مي شود.

نجارشريفي افزود: تعويض و تغيير اين اقلام متاسفانه توليد موجب افزايش زباله شده که به زيان محيط زيست و کره زمين است. دقت به اين نکته در درازمدت مي تواند به نفع کشور تمام شود و توليدات با کيفيت نيز جاي توليدات ضعيف را بگيرد. ضمن اينکه سازندگان ياد مي گيرند از محصولات با کيفيت در ساختمان استفاده کنند.

رئيس اتحاديه فروشندگان ميخ و قفل و لولا تهران با بيان اينکه دولتمردان در تصميم گيري ها براي واردات و توليدات کالاها از کارشناسان صنفي استفاده کنند بيان داشت: برخي از کالاها که در کشور وارداتي بود با اعلام يک يا دوکارخانه مبني بر توليد انبوه، مسئولان از ورود آنها جلوگيري کردند؛ اما نه تنها اين کارخانه ها توان ساخت انبوه را ندارند و بازار از اين کالا ها اشباع نيست؛ بلکه از ورود ديگران نيز مانع مي شوند.

نجارشريفي تصريح کرد: اگر دولت از صاحبان حرف و مشاغل صنفي مشورت بگيرد، چالش هاي بسياري ايجاد نخواهد شد. ما حاضريم تجربيات خود را در اختيار دولت قرار دهيم. خواهشمندم در تصميم سازي ها از صنوف و اتحاديه ها مشاوره بگيرند؛ چرا که در کار و حرفه خود کاملاً با تجربه هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x