ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

طرح ساماندهی بنگاه‌های املاک جلوی تخلفات را می‌گیرد

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: هدف طرح ساماندهی بنگاه‌های املاک این است که نرخ‌گذاری ها از حالت بخشنامه‌ای خارج و به شکل قانونی تغییر کند تا تخلفات توسط مراجع ذیربط از جمله سازمان تعزیرات قابل پیگیری و کنترل شود.
اسماعیل حسین زهی
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش، میر جاوه، بخش های نصرت آباد و کورین در گفتگو با برنامه «گفتگوی اقتصادی» با موضوع «طرح ساماندهی بنگاه های املاک» در این خصوص گفت:به دلیل قیمت های گزافی که در معاملات املاک تعیین می شود، طرح فوق را تدوین و ارائه کردیم.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای با بیان اینکه باید هم طرف خریدار و هم فروشنده لحاظ شود گفت: در طرح ساماندهی بنگاه های املاک نرخ ها به صورت درصدی و بر اساس قیمت معاملات در هر منطقه مشخص می شوند.

وی تأکید کرد: هدف در طرح مذکور این است نرخ گذاری از حالت بخشنامه ای خارج و به صورت قانونی تغییر حالت دهد تا تخلفات توسط مراجع ذیربط از جمله سازمان تعزیرات قابل پیگیری و کنترل شود.

حسین زهی اظهار کرد: متاسفانه افرادی هستند که قراردادهای صوری می بندند و املاکی را به شکل صوری معامله می کنند ; که باید جلوی این کار گرفته شود

منبع:خانه ملت

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x