ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -
ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

رکود صنعت ساختمان منجر به رکود بيش از ۷۰ صنف

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم بهداشتي و ساختمان تهران با اشاره به رکود بازار اظهار داشت: صنوف بسياري در پس لرزه هاي تعطيلي حاصل از کنترل شيوع ويروس کرونا، آسيب ديده اند و صنف لوازم بهداشتي ساختماني هم جزو اين آسيب ديدگان است. هزينه هاي کمرشکن ادامه مسير کسب وکار را دشوار ساخته است.

مرادعلي شعبانلو، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم بهداشتي و ساختمان تهران گفت: واحدهاي صنفي استيجاري و پرداخت هزينه هاي اجاره بهاي اين واحدها از سويي و پرداخت دستمزد کارگران که گاهاً بين تا ۱۵ و ۲۰ نفر نيز مي رسد از سوي ديگر، توان استقامت را ربوده و در اين ميان بسيارند افرادي که براي بهبود شرايط لحظه شماري مي کنند. پرداخت هزينه هاي کمرشکن نمي تواند ادامه کار را ميسر کند.

شعبانلو در ادامه با اشاره به رويه کاري شرکت هاي برند صنف گفت: بسياري از برندهاي فعال در اين صنف طي سال، محصولات خود را به بازار عرضه مي کنند و با دريافت چک هاي طويل المدت، انتظار دارند که پس از مدت مقرر بتوانند چک را نقد کنند، اما تعطيلي ها و عدم توانايي پرداخت مبلغ چک از سوي مشتريان و قوانين بانکي که وصول چک توسط طلبکار را تا مدت زماني به تعويق انداخته، اين شرکت ها را دچار بحران مالي کرده، انتظار داريم تا دولت با در نظر داشتن هر دو مجموعه طلبکار و بدهکار راهکاري را بينديشد.

وي ادامه داد: به نظر مي رسد، تمهيدات وکمک هاي بانکي و وام از سوي دولت موثرترين راه باشد. حمايت دولت از اصناف مي تواند ترازوي توازن و تعادل در اعتماد و همدلي بين هر دو را قوي تر کند، اصناف حضور خود را در تمامي شرايط نشان داده اند.

شعبانلو با تاکيد بر لزوم توجه به رکود در اقتصاد و برآوردهاي مالي اصناف، توسط سازمان مربوطه، بيان داشت: سازمان امور مالياتي خوب مي داند که اصناف سال ۹۸ و ۹۹ درآمد نداشته اند و دوران تعطيلي کامل اين فراکسيون بزرگ اقتصادي در سال ۹۹ کاملاً مشهود است؛ لذا سازمان مي تواند با محاسبات روزهاي کارکرد و تعطيلي اصناف، ماليات را بسنجد، البته که سازمان کاملا بر نادرآمدي اصناف نيز اشراف دارد و مي تواند اصناف را در سال ۹۹ کلاً شامل بخشودگي و معافيت مالياتي کند تا اصناف را از درگيريهاي اين چنيني رها سازد.

وي با تاکيد بر اينکه انتظار زيادي نيست که بخشودگي مالياتي اصناف در اين وضعيت رخ دهد گفت: همچنين دولت با پرداخت حداقل ۵۰ درصد از حق کارفرما در تامين اجتماعي، گامي در جهت حمايت از شرايط مالي اصناف بردارد. همراهي بايد دوطرفه باشد. اصناف بار اشتغال زايي را در طول سال بردوش کشيده اند، ماليات بموقع را پرداخته اند و …. بنابراين اينجاست که دولت براي حمايت از اصناف گام بردارد.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم بهداشتي و ساختمان تهران از رکود صنعت ساختمان و تاثير آن بر بيش از ۷۰ صنف گفته و ادامه داد: در سه سال اخير رکود صنعت ساختمان منجر به رکود بيش از ۷۰ صنف شده است. راه اندازي اين صنعت در سال توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها، مي تواند پيام مقام معظم رهبري را عملياتي سازد. رهبر بر توليد تاکيد دارند لذا اين صنعت منجر به گردش اقتصادي بسيار خوب خواهد شد و به توليد کمک شاياني مي کند.

شعبانلو همکاران صنفي خود را به پويش حمايت از کارگران روزمزد در حوزه هاي صنفي دعوت کرد و گفت: خوب است در شرايط فعلي هر يک از همکاران صنفي، حال و روز کارگران روز مزدي که هر روز در محيط ومحل کار با آنها سروکار داشته و داريم را بيشتر از هر زمان ديگري درگ کنيم.

وي تصريح کرد: زماني که بازار و کار و اشتغال صنفي راکد است، بايد کارگران که وابسته به درآمد هاي روزانه هستند و روزشان را به اين اميد سپري مي کنند را حمايت کنيم. خداوند همه ما را حمايت خواهد کرد. کارگراني که با وانت و يا موتور سيکلت و چرخ هاي حمل کالا هر روز به حمل کالاهاي اصناف مشغولند، اکنون کاملا ً بيکار و درمانده از پرداخت مخارج زندگي شان هستند، بياييد دست در دست هم اين افراد را درک و حمايت کنيم تا خجالت زده از خانواده، صورت شان را سرخ تر نکند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x