ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

رکود در بازار آهن/ هر کيلو ميلگرد ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان شد

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران با بيان اينکه دولت و توليدکننده نبايد حق دخالت در بازار توزيع را داشته باشند، گفت: در حال حاضر قيمت هر کيلو ميلگرد در بازار ۱۵ هزار و ۱۰۰ تا ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان است.

به گزارش ساخت و ساز آنلاین: حميدرضا رستگار، رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به اينکه در حال حاضر بازار خريد و فروش آهن در رکود قرار دارد و کمتر معامله اي صورت مي گيرد، گفت: البته با توجه به فصل پاييز و زمستان اين رکود تا حدودي طبيعي است اما بلاتکليف بودن قيمت ها در بازار فولاد هم بر تشديد رکود بازار آهن اضافه کرده است.

وي با بيان اينکه با وجود تمام صحبت هاي در تعيين منطقي قيمت فولا همچنان اين موضوع با اصلاح نشده است، افزود: اين يک خواسته قانوني فعالان بازار است و بايد در رابطه با آن تصميم مناسب اتخاذ شود.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران تصريح کرد: امروز قيمت هر کيلو ميلگرد در بازار ۱۵ هزار ۱۰۰ تا ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان است؛ البته قيمت تيرآهن هم به قيمت ميلگرد نزديک است.

وي اضافه کرد: لازم است مسير توزيع توسط توليدکنندگان و توزيع کنندگان آهن و فولاد کشور به صورت قانوني طي شود تا بازار بتدريج به تعادل برسد.

رستگار با بيان اينکه دولت و توليدکننده نبايد حق دخالت در بازار توزيع را داشته باشند افزود: براي بهره گيري از منافع سالم و يکسان هر بخش بايد در قسمت خود برنامه ريزي انجام شود و نبايد توليدکننده، صادرکننده و توزيع کننده هر کدام ساز خود را بنوازند. اگر بازار از روند هوشمندسازي و مسيرهاي قانوني تبعيت کند قطعا از نوسانات کاذب قيمت و سوء استفاده بعضي از افراد که در حوزه فولاد نيستند جلوگيري مي شود و بازار به نظم مورد نظر خواهد رسيد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x