ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

رعايت اصول استاندارد در توليد پيچ و مهره از واجبات است/ تاثير بي بديل مواد اوليه خوب در توليد هر کالا و محصولي

رئيس اتحاديه فروشندگان پيچ و مهره تهران، رعايت اصول استاندارد در توليد پيچ و مهره را از ضروريات و واجبات دانسته و تاکيد کرد: بکارگيري انواع و اقسام پيچ و مهره در صنايعي چون هواپيما سازي، سازي، خودرو سازي، ماشين آلات سنگين، صنايع پتروشيمي، نفت ، گاز و … بسياري از صنايع مهم و حياتي نشان دهنده اهميت اين کالاست، پس ضرورتا دقت در استانداردهاي مورد نياز در توليد اين کالا نيز از اوجب واجبات است. بسياري از صنايع نامبرده شده ارتباط مستقيم با جان انسان ها دارد و عدم رعايت استاندارد خطر بسيار جدي خواهد داشت.

به گزارش ساخت و ساز آنلاین: نورالدين مهري، رئيس اتحاديه فروشندگان پيچ و مهره تهران با بيان مطلب فوق گفت: در توليد هر کالا و يا محصولي، مواد اوليه نقش اساسي دارد. در صورت استاندارد بودن مواد اوليه مي توان به مراحل بعدي توليد پرداخت. مراحل توليد، استاندارد مخصوص به خود را دارد.استاندارد توليد از يک سو و استاندارد ابعاد از سوي ديگر در پيچ و مهره سازي نقش مهمي را دارد. به طور مثال دي آي ان يا ديگر استانداردهاي جهاني که متخصصان از آن آگاهي دارند کاملا شناخته شده اند و متخصصان کشورهاي مختلف با اين عبارات کالاي مورد نظر خود را با هم در ميان گذاشته و مي خرند و يا عدد ۹۳۴ که استاندارد يک نوع پيچ است در بخش هاي مختلف تعاريف مخصوص به خود را دارد. اين صنف به دليل حفظ حساسيت ها و رعايت کامل استاندارد توانسته اعتماد و اطمينان کامل را به مشتريان خود ارائه دهد که مربوط به استاندارد داخلي است .

وي با اشاره به رعايت استانداردهاي خارجي در پيچ و مهره گفت: شرکت هاي زيادي هستند که براي محک استاندارد بودن کالاها به طور رندوم کالا را انتخاب و آزمايشات لازم را بر روي آن انجام مي دهند تا مطمئن شوند که اکثراً ۵/۹۹ درصد موارد استحکام در گريدهاي مختلف رعايت شده مضافا بر اين که علامت استاندارد بر روي کالا نقش مهمي را دارد؛ همچنين شرکت هايي که از اعتبار بسيار بالايي برخوردار هستند به اين علامت ها بسنده نکرده و مجدد نمونه اي از کالاي وارداتي را به آزمايشگاه هاي مورد اعتماد خود سپرده و در ادامه در صورت تاييد کالا را به مشتريان عرضه مي کنند.

مهري اضافه کرد: تمام اقلام اين صنف به جهت ارتباط تنگاتنگ با متالوژي به هنگام آزمايش تمامي موارد از جمله ميزان بکارگيري انواع فولاد و آهن هاي مختلف در ساخت آنها، کاملاً تک به تک آناليز مي شود؛ چرا که هر يک بنا به کاربرد و استحکام براي صنايع مختلف خواهد بود. دقت در توليد اين کالا مي تواند صنايع را از ساخت وتوليد مطمن سازد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x