ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

در يک‌ سال گذشته اثاث‌کشي‌ها به حداقل رسيد/ انبو‌ه‌سازي؛ مهم‌ترين عامل خروج از رکود کرونايي مسکن

رئيس اتحاديه مشاوران املاک تهران گفت: با روي کار آمدن دولت جديد و وعده‌هايي که وزارت راه و شهرسازي در بحث ساخت مسکن داد اميد آن مي‌رود تا با ساخت مسکن گراني‌ها از اين بازار رخت بربسته و مردم قدرت خريد و خانه‌دار شدن را پيدا کنند.

به گزارش ساخت و ساز آنلاین: مصطفي قلي خسروي، رئيس اتحاديه مشاوران املاک تهران در خصوص تأثير ويروس کرونا بر کسب وکار صنف مشاورين املاک اظهار داشت: اولويت مردم در بحث مسکن چه در بخش اجاره و چه خريدوفروش پايين آمده و بيشتر ترجيح ميدهند بهواسطه شرايط کرونايي بيشتر به فکر سلامتي خود باشند. البته با تصميم دولت براي حمايت از مستاجران و همچنين همراهي و همدلي بسياري از موجران، اثاثکشيها به حداقل رسيد و در برخي موارد تا ۸۰درصد کاهش يافت. اين موضوع اگرچه درآمد بنگاه هاي مسکن را بشدت کاهش داد، اما اگر موجب کاهش شيوع بيماري شده باشد، ما از آن خوشنوديم.

رئيس اتحاديه مشاوران املاک استان تهران گفت: علاوه بر مورد کرونا، گراني و تورم مسکن باعث رکود در اين صنف شده و در چنين شرايطي حدود ۳۰ درصد از مشاوران املاک که مغازه اجارهاي داشتند کسبوکارشان را تعطيل کرده و بقيه هم که مالک هستند جذب کسبوکارهاي اينترنتي در اين بخش شدهاند.

قلي خسروي در ادامه در پاسخ به سؤالي مبني بر اينکه مشاوران املاک در ايام کرونا عامل گراني در بخش مسکن شدهاند، بيان کرد: اين اظهارات کاملاً غيرکارشناسي است زيرا بعضاً در شرايط عادي ممکن است يک معامله ۳ الي ۴ ماه زمان ببرد و درصورتيکه يک مشاور مسکن بخواهد يک ملک را با قيمت بالاتري به فروش برساند بايد زمان بيشتري صرف کند پس بنابراين اين ادعا که مشاوران املاک عامل گراني مسکن شده اند امري غيرمنطقي است.

رئيس اتحاديه مشاوران املاک تهران اذعان کرد: به نظر من علاوه بر عوامل مختلف همچون کرونا، گراني مصالح، تحريمهاي ظالمانه و … دخالت دولت در قيمتگذاري ها و ورود بانک ها و سازمان هاي دولتي به بحث ساخت وساز، از مهم ترين عوامل در گراني مسکن است که دولت جديد بهتر است به اين موضوع توجه داشته باشد و در راستاي ايفاي نقش نظارتي خود در اين بخش تمرکز کند.

خسروي گفت: وام وديعهمسکن که دولت براي مستأجران در نظر گرفت تأثير زيادي بر معاملات نداشته، با بررسيهايي که انجام شد ميزان معاملات سال گذشته که اين وام وجود نداشت با امسال تغيير چنداني مشاهده نشد، اعطاي اين تسهيلات حتي به صورت موقت هم باعث رونق بازار مسکن نخواهد شد.

وي در ادامه در خصوص آنچه که مي تواند بازار مسکن را رونق بخشد نيز گفت: با روي کار آمدن دولت جديد و وعده هايي که وزارت راه و شهرسازي در بحث مسکن داده اميد آن ميرود تا با ساخت مسکن گران ها از اين بازار رخت بربندد و مردم قدرت خريد و خانه دار شدن را پيدا کنند.

رئيس اتحاديه مشاوران املاک تهران در پايان با اشاره به وعده وزير راه و شهرسازي مبني بر ساخت يک ميليون مسکن در سال اظهار اميدواري کرد: باتوجه به شناخت و پشتکاري که از وزير جديد سراغ دارم اميدوارم به اين هدف که رفع کسري ۵ ميليون مسکن است، دست پيدا کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x