ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

تفریغ بودجه 99|بانک مسکن از پرداخت وام به بازنشستگان سر باز زد

بانک مسکن تکلیف خود مبنی بر پرداخت 40 هزار فقره تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل اقساط بازگشتی مسکن مهر به بازنشستگان را انجام نداد.

به گزارش ساخت و ساز آنلاین: بر اساس بند ز تبصره 16 قانون بودجه سال 1399، بانک مسکن موظف بود‌ با استفاده از منابع حاصل از بازگشت اقساط مسکن مهر، تعداد 40 هزار فقره تسهیلات مسکن به بازنشستگانی که حداقل 5 سال از بازنشسته‌شدن آن‌ها گذشته و در 10 سال گذشته خود و همسرشان فاقد واحد مسکونی بوده و همچنین از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن استفاده نکردند، بدون نیاز به سپرده‌گذاری پرداخت کند.

در همین راستا گزارش تفریغ بودجه سال 1399، هیئت وزیران در جلسه‌‌ای به تاریخ 11 خرداد سال 1399، به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آئین‌نامه اجرایی این بند را تصویب و ابلاغ نموده است.

همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای آئین نامه مذکور، نسبت‌ها مربوط به پرداخت تسهیلات موضوع این بند را به بانک مسکن اعلام کرده است.

*میزان اقساط بازگشتی مسکن مهر در سال 99 چقدر بود؟

به استناد گزارش دیوان محاسبات بانک مسکن پس از دریافت نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدامی جهت اعلام مراتب به صندوق‌های بازنشستگی نکرده بنابراین ‌تسهیلاتی از محل این بند در سال 1399 پرداخت نشده است.

براساس گزارش تفریغ بودجه سال 1399، اهداف قانون گذار در قالب بند ز تبصره 16 قانون بودجه‌ این سال محقق نشده است.

کل منابع حاصل از اقساط بازگشتی مسکن مهر در سال 1399، رقم 5.86 هزار میلیارد تومان بوده که از این مقدار 5.04 هزار میلیارد تومان معادل از این مبلغ 86 درصد از این مقدار صرف پرداخت تکالیف تعیین شده ‌گردیده است و 13 درصد دیگر صرف پرداخت تکالیف نشده است.

منبع:فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x