ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

تأمین منابع مالی مهم ترین موضوع در زمینه ساخت مسکن است

رشت- نماینده انزلی در مجلس با اشاره به اجرای طرح جهش مسکن از سوی دولت، گفت: تأمین منابع مالی مهم ترین موضوع در زمینه ساخت مسکن است.

به گزارش ساخت و ساز آنلاین: احمد دنیا مالی شامگاه پنج‌شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه تحقق قانون جهش مسکن کاری سخت و نیازمند برنامه ریزی دقیق است، اظهار کرد: تأمین منابع بانکی و مقرراتی که در این زمینه مورد نیاز است از جمله کارهای مهمی بوده که باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ساخت و تحویل دو میلیون واحد مسکن در فاز اول طرح جهش مسکن، گفت: در گام بعدی دولت موظف است که اراضی را آزادسازی کرده و در اختیار حوزه مسکن قرار دهد.

وی تأمین منابع مالی را مهمترین بحث در خصوص ساخت مسکن عنوان کرد و افزود: مطابق با قانون بانک‌ها موظف هستند که بخشی از سود خود را برای تأمین منابع مالی طرح جهش مسکن اختصاص دهند و وزارت راه نیز باید هر دو هفته یک بار درباره روند اجرای طرح گزارش داده و مجلس نیز موضوع را پیگیری می‌کند.

دنیا مالی با اشاره به طرح وام ودیعه مسکن تصریح کرد: تکالیف انباشته زیادی در حوزه مسکن داریم و متأسفانه شرایط اقتصادی باعث شده که تعداد افراد بیشتری به سمت اجاره‌نشینی روند لذا باید کاری کنیم که سهم بانک‌ها در ودیعه مسکن بیشتر شود تا با بالا رفتن رقم آن مردم بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس ادامه داد: بنیاد مسکن باید برای طرح مسکن روستایی، علاوه بر تأمین منابع از طریق بانک مسکن، موظف است عمده گردش سرمایه خود را به صورت تسهیلات برای تأمین مسکن روستایی قرار دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: بنیاد مسکن همچنین موظف است طرح‌های هادی بالای ۱۰ سال را تهیه کند تا مشکلی در مسائل زیربنایی و تغییر کاربری نداشته باشیم.

دنیا مالی نگاه مجلس در مناطق را ایجاد اشتغال و تولید به ویژه در حوزه صنعت دانست و افزود: استفاده از ظرفیت دریا برای فعال‌سازی کریدور شمال و جنوب ضروری است اما متأسفانه در حال حاضر از ظرفیت بندر انزلی به خوبی استفاده نمی‌شود و تلاش داریم که با افزایش حجم تخلیه و بارگیری به ویژه در حوزه صادرات در این راستا گام برداریم.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس با اشاره به ایجاد صنایع هایتک و ایجاد اشتغال در منطقه، گفت: مجلس و دولت پیگیر تکمیل طرح‌ها و استفاده حداکثری از ظرفیت این بندر هستند.چ

منبع:مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x