ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

بروز اثرات مثبت ساخت يک ميليون مسکن در تمامي مشاغل با اجراي صحيح آن/ بايد توانمندي و داشته هايمان را بازبيني و مديريت کنيم

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران خروج از رکود را مهمترين نتيجه تحقق وعده رياست جمهوري براي ساخت يک ميليون مسکن در سال دانسته و اظهار داشت: طبق اصل ۴۳ قانون اساسي، دولت بايد زمينه تهيه مسکن را براي افراد ايجاد کند و بر اساس اصل ۳۱ داشتن مسکن حق هر ايراني است؛ لذا راه اندازي پروژه ساخت مسکن و شکست رکود ساخت و ساز که طي سال هاي اخير ايجاد شده مي تواند رکود را از بين ببرد و اثر مثبت آن در تمامي مشاغل کاملاً مشهود مي شود.

به گزارش ساخت و ساز آنلاین حميدرضا رستگار، رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران گفت: صنعت ساخت و ساز لوکوموتيو پيش برنده اقتصاد کشور است. تعداد زيادي از مشاغل در اين صنعت راه اندازي و رونق مي گيرند و متعاقب آن حرکت اساسي در کل اقتصاد ايجاد مي کند. در اين فرايند چيزي که مهم است اينکه تا چه حد دولت بتواند اين امر بنيادي را محقق کند و موجبات سرمايه گذاري هاي مفيد و صحيح را در تمامي صنايع مرتبط پديد آورد تا اثرات مطلوب و فرصت هاي شغلي و اشتغالزايي آن بروز کند. مهم امکان ايجاد چنين شرايطي است که در حالت طرح پيشنهاد و يا آرزو مطرح گردد. اين موضوع در دولتي هاي مختلفي مطرح شد، دولت جناب احمدي نژاد مطرح و تا حدودي هم توانست موفق شود و نتيجه آن مسکن مهر شد .

رستگار در ادامه تصريح کرد: در حال حاضر در حوزه آهن و فولاد ۲۹ ميليون تن توليد سالانه داريم که ۱۹ ميليون تن آن مصرف داخلي دارد. هم چنين در حوزه سيمان حدود ۷۰ ميليون تن توليد داريم که ۶۱ ميليون تن آن صرف مصارف داخلي و مازاد صادر مي گردد؛ بنابراين بايد ديد که آيا امکان تهيه مواد اوليه براي ساخت اين حدود مسکن را داريم يا نه؟

وي ادامه داد: با توجه به مشکلات عرضه، نمي توانيم براي ساخت و ساز، آهن آلات و يا سيمان وارد کنيم؛ چرا که به هيچ وجه توجيه اقتصادي ندارد، بنابراين پيشنهاد مي دهم قبل از هر اقدامي بايد توانمندي و داشته هايمان را براي اجراي طرح بازبيني کنيم و با توجه به ظرفيت هاي داخلي و برآوردهاي آماري در مصالح ساختماني که چه مقدار براي سرمايه گذاري نياز داريم وارد مرحله عملياتي شويم.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به وضعيت موجود براي تامين مصالح ساختماني جهت ساخت و ساز تاکيد کرد: با شرايط فعلي و موجوديت مصالح، مي توانيم به همان ميزان يعني ساخت سالانه ۳۰۰ واحد مسکوني اقدام نماييم، البته تمام منظور بنده ساخت مسکن با مصالح و متريال با کيفيت است نه اينکه فقط نام مسکن بر سازه هايي بگذاريم که پس از گذشت مدت کوتاهي، خريدار مجبور شود لوازم به کار رفته در ساخت را تا جايي که در توان دارد تعويض و تغيير دهد.

رستگار افزود: متاسفانه آنچه در مسکن مهر مشاهده شد اينکه خريداران پس از تحويل واحدها به دليل پايين بودن کيفيت بسياري از لوازم به کار گرفته شده و عمر کوتاه آنها مجبور به تعويض و هزينه هاي سنگيني را متحمل شدند.

وي تصريح کرد: در واقع استفاده پيمانکاران از لوازم بي‎کيفيت و غيراستاندارد نه تنها صدمه جبران ناپذيري بر سازه‎ها خواهد گذاشت؛ بلکه منجر به ايجاد زباله در کشور و آتش زدن پول و سرمايه مي شود؛ لذا بايد زير ساخت ها کاملاً آماده شود.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران افزود: واگذاري طرح ها به بخش هاي خصوصي که امتحان خود را قبلاً در ساخت و ساز به نحو احسن ثابت کرده اند مي تواند بخشي از کار را جلو ببرد. دولت نبايد در اجرا ورود پيدا کند؛ بلکه مي تواند در بخش سرمايه گذاري و نظارت صحيح حضور داشته باشد در اين صورت حدود ۲۸۵ مشاغل رايج در کشور فعال شده و انقلابي در حوزه ساخت و ساز و تحول عظيمي در اشتغال زايي ايجاد مي گردد.

رستگار در پايان تاکيد کرد: ما کشوري با استعدادهاي فراوان هستيم که امکان ايجاد و اجراي بسياري از طرح ها با مديريت، پيش بيني، برنامه ريزي، نظارت و اهميت به بخش خصوصي امکان پذير خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x