ساخت و ساز آنلاین - نظام مهندسی - اخبار سازندگان ساختمان - اخبار ساخت و ساز - اخبار مصالح ساختمانی - اخبار راه و شهرسازی - اخبار تشکل های ساختمان سازی - اخبار شهرداری - اخبار معاملات املاک -

اشتغال و رونق کسب وکارها با تحقق ساخت ساخت يک ميليون مسکن در سال/ ثبات نرخ ارز از عمده شروط موفقيت صنعت ساختمان

رئيس اتحاديه کاشي ساز و کاشي فروش تهران در رابطه با وعده ساخت يک ميليون مسکن دولت سيزدهم بيان داشت: آنچه در ظاهر امر در دو ماه اخير و توانايي دولت جناب رئيسي مشاهده شده است، اميد داريم اين امر به زودي تحقق يابد که البته موجب اشتغال زايي و رونق تمامي کسب وکارها، کارخانجات، توليدکنندگان، فروشندگان و … خواهد شد.

به گزارش ساخت و ساز آنلاین: مصطفي گودرزي، رئيس اتحاديه کاشي سازان و کاشي فروشان تهران در ادامه تاکيد کرد: وعده دولت براي ساخت يک ميليون مسکن در سال از جمله برنامه هايي است که در طول يک سال قرار است انجام گيرد. اين وعده در دولت احمدي نژاد با ساخت مسکن مهر نيز تحقق پيدا کرد و با تمام کم و کاستي ها و برخي تعلل ها که بخشي از آنها به امور جاري کشور بستگي داشت، توانست نياز بسياري از افراد را برآورده سازد. البته در دولت روحاني نيز نيت بر عملياتي شدن وعده مسکن ملي داده شد؛ اما آن نيز بنا به شرايط تحريم و مشکلات آن، ناموفق بود و عملياتي نشد.

وي ادامه داد: آنچه در ظاهر امر در دو ماه اخير و توانايي دولت جناب رئيسي مشاهده شده است، اميد داريم که اين امر به زودي تحقق يابد که البته موجب اشتغال زايي و رونق تمامي کسب وکارها، کارخانجات، توليدکنندگان، فروشندگان و … خواهد شد.

گودرزي در ادامه تصريح کرد: رونق و راه اندازي تمامي صنايع وابسته به صنعت ساختمان در صورت تحقق وعده دولت اظهرو من الشمس است؛ چرا که مصرف توليدات اين صنايع به طور فزاينده اي افزايش پيدا خواهد کرد. صنعت کاشي از پتانسيل بسيار خوبي به لحاظ تامين مواد اوليه و سرمايه گذاري افراد در اين زمينه برخوردار است. ما مي توانيم با توانمندي هايي که داريم تمامي کالاهاي مورد نياز صنعت ساختمان از جنس کاشي و متعلقات آن را براي ساخت تامين کنيم. البته قسمتي از مواد اوليه مانند منابع معادن در کشورمان تامين مي شود و برخي مانند لعاب که ارزبر هستند از خارج وارد مي شود که تا کنون با تمامي مشکلات توانسته ايم تامين کنيم .

وي از عمده شروط موفقيت در امر صنعت ساختمان را ثبات نرخ ارز دانسته و تاکيد کرد: اگر نرخ ارز ثابت نماند، تمامي لوازم و مواد اوليه وارداتي گران شده و نوسان خواهد داشت. همين نوسان موجب مي شود ساخت مسکن گران تمام شود و براي خريداران امکان تهيه آن نباشد، بنابراين دولت در ثبات نرخ ارز بايد موفق باشد.

رئيس اتحاديه کاشي سازان و کاشي فروشان تهران با بيان اينکه گران شدن کالاها و مواد اوليه مورد نياز وارداتي، نقدينگي را از دست سرمايه گذار خارج کرده و توانايي آنها را کاهش مي دهد گفت: اين امر تاثير بسيار زياد و عميقي در عملياتي شدن وعده ها خواهد داشت. از سوي ديگر اين نکته مهم بايد در نظر گرفته شود، تامين مواد اوليه،حامل هاي انرژي، پرداخت حقوق کارگر، پرداخت ماليات، اجاره بهاي کارگاه ها و لوازم و ماشين آلات توليد و … براي توليدکنندگان کاملاً نقد انجام مي شود بدون فوت وقت ولي از آن سو، فروش محصولات کاملا اعتباري و مدت دار است که در صورت عدم ثبات نرخ ارز منجر به کاهش نقدينگي و مشکلات توليد خواهد شد. دولت بايد به اين نکات اهميت ويژه اي بدهد تا پروژها با موفقيت به انجام رسد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x